Sağlık Takvimi

Sağlık Takvimi facebook sayfası  halkımızın sağlık okuryazarlığına katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
Sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasında toplumun sağlık okuryazarlığı seviyesinin yüksek olması önemli bir etkendir.
Doğru ve anlaşılır sağlık bilgilerinin topluma ulaştırılmasında kullanılan araç, en az iletilmek istenen bilgiler kadar stratejik önem taşımaktadır. Bilgi ne kadar değerli olursa olsun hedef kitleyle buluşamıyorsa, söz konusu bilginin değerinden söz etmek mümkün olmamaktadır.
Her güne ( 365 gün ) ait farklı bir sağlık konusunun ele alındığı  Sağlık Takvimi facebook sayfasının amacı da, sağlığın

Takvim-400x380

geliştirilmesi kapsamında doğru ve anlaşılır sağlık bilgilerini halka ulaştırarak, sağlığa yönelik risklerden toplumu korumak ve sağlık okuryazarlığı düzeyinin yükselmesine destek olmaktır.
Sağlığı geliştirme, yalnızca sağlık sektörüne ait bir sorumluluk değildir. Sağlığı geliştirme aynı zamanda, kişilerin kendi sağlıkları üzerinde kontrol gücüne sahip olma ve sağlıklarını geliştirme kapasitesine sahip olma sürecidir.
Birey veya grup, tam olarak  fiziksel, mental ve sosyal anlamda iyi olma durumunu sağlayabilmek için isteklerinin farkında olabilmeli, tanımlayabilmeli, çevreyi değiştirebilmeli ve uyum sağlayabilmelidir. Sağlıklı yaşam tarzını bilmeli, kabul etmeli ve uygulamalıdır. Bu durum ise  sağlık harcamalarının dolaylı olarak azalmasına ve  ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacaktır. Sağlık
Bakanlığımızın bilgi kaynaklarından faydalanılarak  hazırlanan bu takvim, geniş bir okyanus olan sağlık alanında ihtiyaç duyabileceğimiz küçük bilgiler ve hatırlatmalarla sizlere sunulmuştur.
Takvimin Hazırlanmasında emeği geçenler
Alev Ardıç
Ali ÇAKIR
Dr. Fatma YEŞİLKAYALI
Uzm. Dr. Melih Kaan SÖZMEN
Dyt. Pınar DELLAL
Sos. Çal. Gonca AYGÜNOĞLU
Hem. Fadime APSARA KANTAR
Hem. Pakize DAĞITAN

 

V.H.K.İ. Özgür KARATAŞ
Grafiker Recep ÖNAL
Grafiker Emre PAKMAN
Veri Giriş Elemanı Hatice BEYAZ
Veri Giriş Elemanı Öznur KARAKAŞ
Veri Giriş Elemanı Figen TURAN
Bu Takvim Yayınına facebook üzerinden devam edecek ve Mavi Lotus tarafından rebloglanacaktır.Sağlık takvimi