Sabah Rutini

Sabah rutini faydaları hem psikolojik hem de fizikseldir.

  1. Kendinizi günün geri kalanına hazırlar. Sabahı nasıl geçirdiğiniz günün geri kalanını etkileyecektir.
  2. Bir sabah rutini ile üretkenliğinizi artırır ve uyandığınız andan itibaren zamanınızın her anını değerli ve üretken olarak geçirirsiniz.
  3. Kontrolde hissedersiniz. Bir sabah rutini günün sadece küçük bir bölümünü kapsayabilir ancak kontrolü yeniden kazanmanıza yardımcı olmak için iyi bir adım olabilir.
  4. Stresi azaltmanıza yardımcı olur. Bir rutininiz olduğunda, her zaman ne yapmanız gerektiğini ve neyi takip etmenin size iyi geleceğini bilirsiniz.
  5. Sağlıklı alışkanlıklar geliştirirsiniz. Bir rutininiz olduğunda, kötü alışkanlıklardan kaçınmak ve sağlıklı olanları geliştirmek çok daha kolaydır. İşe başlamadan önce önemli bir kahvaltı yemeye başlayabilir, farkındalık egzersizi yapabilirsiniz.
  6. İlişkilerinizi geliştirirsiniz. Sabah rutini, arkadaşlarınız ve aileniz için daha erişilebilir olduğunuz anlamına gelir ve bu da ilişkileri geliştirmek için kritiktir. Daha iyi organize olduğunuzda, aile üyeleriyle daha fazla boş zamanınız olur.
  7. Unutkanlık ile mücadelede yardımcıdır. Her gün aynı rutine sahip olduğunuzda, bir şeyi unutmanız daha zordur.
  8. Kendinize olan güveninizi arttırırsınız. Sabahları kişisel bakım için yeterli zaman vermek, özgüveninizi artırabilir. Saçınızı dikkatlice yapmak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak kıyafetler seçmek için zaman harcamak gibi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s