Zamanın ötesindeki Dahi

mavi lotus

Vincent Van Gogh

Bu hikaye; Özgür ruhuyla renklerini hala gökyüzünden bize yağdıran adam, Vincent Van Gogh’un hayat hikayesinin sadece minik bir özetidir.

Van Gogh, sıradışı özgür ruhunu düşlerin ve zamanın ötesine taşıyanlardan.

Dünya gözüyle görüp öğrendikleri, aşkları,Vincent’in canını o kadar yakmıştı ki adeta her yarasının üstünü renkleriyle, düşleri ve sanatıyla pansuman yapmak zorunda kaldı.

Vincent içinden taşan tüm duyguların karşılığını ağırlıklı sarı ve lacivertte buldu ve serbest fırça darbeleriyle her bir tuvale adeta ayrı ayrı can verdi.İçindeki yoğun insanlık sevgisini taşırıp boyalarla tuvallere aktarırken, yaşadığı sefil ve hüzün dolu bir hayattan geriye ünlenmiş, mükemmel tabloları kaldı.Ama O, ününü ve tablolarının değerini ne yazık ki öldükten sonra gökyüzüne yükselen özgür ruhu ile görebildi.

Van Gogh bir dönem (neredeyse sadece ekmek, kahve ve absent ile beslendiği için)Fransa’da bir akıl hastanesindeyken, Psikotik epizod geçirerek kulağını sakatladığı günlerde; Bilimin en anlaşılmaz konseptlerinden birini yakalamayı başardı Starry Night ‘Yıldızlı Gece’ Tablosuyla. Belki de…

View original post 149 kelime daha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s