BÜYÜK resim

İnsanlık hallerimizi gözlemliyorum kendi içimde ve dışımda bitmek bilmeyen sorularla.

Daha önce hastalık dönemimde kendimde gözlemlediğim içsel tüm verilerin senteziyle uyanan hücrelerim bu kez daha büyük bir resim karşısında başka bir haykırışta…

Büyük bir mercek altında incelenen ve adeta olağanüstü görüntüleme yöntemleri ile anlatması çok da kolay olmayan iz düşümleriyle ‘Covit 19 hastalığının’ dünya üzerindeki hastalık tablosu çiziliyor.

Büyük resim ‘Covit 19’; agresif bir CA (kanser) türü gibi tabiat ananın içindeki insan canlılığına yayılıyor (hücre hücre) insandan insana.

Sağlıklı binlerce canlı organizmanın, hücresel (bedensel-madde boyutunda) yok oluşunu; sağlıklı hücrelerin de zamanla bozularak birbirine hastalık taşımasını ya da sağlıkla kalma iradesi ile geri kalan canlılığı kurtarma eylemini kendi içimden sonra adeta dışımda izliyor gibiyim…

Hastalıklı duygu ve düşüncelerimizin, doğayla kaybettiğimiz uyumun, öz benlikten kopuşumuzun, ruh-zihin ve beden arasında oluşan denge bozukluklarımızın, insanlık kabuslarımızın; kısaca ego benlik yerine geçirmeyi başaramadığımız üst akıl nedeniyle, adeta kalbimizdeki bir kara delikten tüm dünyaya yayılan hastalık hallerimizi izliyorum. 

Hastalık sürecimde bildiğim bir gerçek vardı; ‘gerçek bir iyileşme ancak kendimizde başlar.’ Bu anlamda tedavim süresince de en önemli yollardan birinin kaynağa inmek ve yengeçlerimin bana ne söylemeye çalıştığını anlamaya çalışmak olduğunun farkındaydım. 

Çünkü olumlu ya da olumsuz bir sonuç varsa, hastalık varsa ‘kaynak etkenler ve nedenler’ olmalıydı! Ruhsal, zihinsel ve bedensel anlamda, bana göre parçalanmış bütünlüğümün verdiği mesajlar geldiğim yola kadar gözden kaçırdıklarımın kendi içimde maddeleşerek gözle görülür olma haliydi.

Savaş ilanı değildi Kanser teşhisim ve tedavim. Kaostu belki, ancak kaos her zaman yeni başlangıçlar verir. Bu süreç, yeni bir kapı, zorlu bir sınav ve aslında kendi içime dönerek kaynağa gitme yolculuğumdu. 

Kadim bir rehberim vardı ne kadar adı hastalık gibi görünse de.

Evet O çok zorlu bir öğretici. Sınıfta acımadan bırakabilir, ya da okuldan kovulmanıza neden olabilir. Yani dünya okulunuzun sonunu getirebilir. Ancak güçlü bir antagonist (karşıt- zorlayan güç) olarak size daha bilişsel, ruhsal ve yaşamsal katkı sağlayarak yeni bir zafer de kazandırabilir.

Geçmiş ve şimdinin, tüm benlerin bir arada olduğu ve en uzun zaman diliminin ‘an’ olduğu gerçeğiyle yüzleştiğim zamanlardı o zamanlar. 

Kendimi gözlemlerken, içimdeki tüm benlerle adeta konuşma yaptığım zamanları hatırlıyorum. Şifa için bütünsel bir barış vaktinin geldiğini söylüyordu en güçlü olan iç sesim. Ve ben bir tarafta gönüllü ve bir tarafta da sistemin parçası haline gelen tüm ben’ler ile sevgiyle ‘şifa için’ barış imzalamıştım kendi bütünlüğümü yeniden kazanmak için. Dönüşüm için.

Gücü aldığınız kaynağın adına ister koşulsuz sevgi, ister iç barış, ister inanç, ister umut, ister farkındalık, ister yüksek irade koyun. Bu duygulardan en güçlüsü ile bir olduğunuz anda, sonuca değil ancak amaca endekslenerek en azından şunu diyebiliyorsunuz kendinize “ben bana düşen kısımda gerçek bir çabadayım” 

Şimdi dönelim yine Covit 19‘a. Benim deyimimle yine bizlerin hem kaynak hem de çözümün parçası olabileceğimiz ‘dünya ve insanlık kanserine’…

‘Sen ya da ben, bu değişmesi gereken büyük resim için “bana düşen kısımda ‘bilinçli bir farkındalıktayım’. Üstelik elimden değil yüreğimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, kendim için, insanlık ve dünya için en önemlisi ise BÜTÜNLÜK için gerçek bir çabadayım” diyebiliyor muyuz?

Belki de aslolan çözüm de bu sorunun cevabında gizlidir.

Dilerim kendi bütünlüğümüzden evrensel şifaya BİR’likte ve daha güzel Bir resimle.

Evren’den✍🏻

BÜYÜK resim” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s