Yeni

Pişmanlık duyma, zaman ileri doğru akıyor. Geçmişten derslerini al elbette, kaybedip bir daha bulamadıklarından gereken dersi al. Eğer içinden öyle geliyorsa özür dile kendinden. Bugün artık yeni hayatına adım atmalısın. Çok uzun bir yoldan geldin ve seninle gurur duyuyorum. Karşılaştığın zorluklar, iyileştirmek zorunda kaldığın travmalar, yolunda savaştığın korkular ve sıkıntılar… Zorlu bir yol katettin, bu bir gerçek.
Kendi ilerleyişini başkalarınınkiyle karşılaştırma. Bu, varlığında tanrısallığı taşıyan sana saygısızlık olur. Senin onlar gibi olman gerekmiyor. Senin kendin gibi olman gerekiyor. Kusurlu, orjinal, yeri doldurulmaz, başarısızlıklarında olduğu kadar başarılarında da güzel olan sen olman gerekiyor. Zamanda geriye gidemezsin.
Ancak olduğun noktadan ileri hareket edebilirsin. Şimdi; yeni hayatına başlamak için mükemmel bir zamandır. Adımını atacağın en mükemmel nokta, tam olarak bulunduğun yerdir; aslında senin adım atmaya başlayacağın tek yerdir burası. Ayağının altındaki sert zemini hisset; üzerindeki devasa gökyüzünü gör. Geçmişinin artık bir hatıraya dönüşmesine izin ver, içindeki yaratma arzusunu hisset. Hayata başlamak için mükemmel bir noktadasın.
1A864878-618C-456D-A54C-F627B11C4C81.jpeg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s