Acırsan acınaklı olursun

1367FF60-135E-413F-BD17-B3345488384BSize Kendinizi Değerli Hissettiren İnsanlarla Arkadaşlık Edin.
Acımayın Acınaklı Olursunuz
İlk okurken sert gibi gelen bu sözün ardında derin bir şefkat ve insan sevgisi vardır. Bir insanın tekamülünün yavaşlamasına neden olmak, bir ruhsal yolcu için üzücü veya vicdan azabı getiren bir durumdur. En sade ve basit tanımıyla hayatında çok şikayet eden, kurban rolünü çok seven ve kendine sürekli olarak acıyan, çevresine de kendini acındırmak isteyen kişiler bir tür duygusal sömürü yaparlar ama bunun diğer adı; enerji vampirliğidir. Siz bu tip insanların yanında iken kendinizi çaresiz, tükenmiş, boşluğa düşmüş, hayat amacını kaybetmiş şekilde hissederseniz. Adeta herşey boş gelir. Kimin yanında boşluk hissi ile doluyorsanız hemen oradan ve o kişiden uzaklaşın.
Size kendinizi değerli hissettiren insanlarla arkadaşlık edin ki, enerjiniz çalınmasın…Bir enerji vampiri ile karşılaşmışsanız ve eğer yardım amaçlı orada iseniz, bilinçliyseniz o zaman daha az etkilenirsiniz; elinizden geleni yapar sonra dinlenirsiniz. Müzik, yürüyüş, ruhu yükseltecek değerli kitaplar okumak, yoga, meditasyon, duş almak, inancınıza göre dua etmek iyi gelebilir.. Ama bu tip insanlar sürekli şikayeti adeta meslek edinmişlerdir. O zaman da tedbirlerinizi alıp söyleyeceklerinizi söyleyip sonra da kendi hayatınıza dönmelisiniz. Kendi dengenizi bozmamak da bir duruş sergilemekte kendinize karşı bir vazifedir…
Birbirimize çok acımak bir anlamda inançsızlıktır. Herkesin kendi rehberlik sistemi vardır ve ona gereken yardım yapılır. Bir insana çok acımak duygusal zayıflıktır, sürekli kendini acındırmaya çalışmak ise özgüven eksikliğinin işaretidir. Bunun altında, tembellik vardır yani çalışarak mücadele edip gücünü kullanmak yerine, birilerine tutunup kolay yaşamı seçmek de yatabilir. Spiritüel öğreti buna enerji ve emek vampirleri diyor .
Bu gezegende şu anda herkes kendi rolünü oynuyor, herkes kendi rolünü oynarken amaç bireysel farkındalıkla kendi gücümüzü keşfetmek ve bu gücü “acımak” yerine o kişinin enerji alanında farkındalık yaratmak için kullanmak. Birine destek olmak istiyorsanız gerçekten dua ile iyi niyet göndermek önemlidir. Onun ruhu enerji bedeni sizin bu iyi niyetinizi ve dualarınızı alır, kendisinin farkında olması bile gerekmez.
Duruma göre de bir eylem de bulunmak yani somut yardım etmek önemlidir. Tabii yardım ederken “ah çok zor durumda vah zavallı ” duygularıyla değil, bu karşılaşmanın bir anlamı olduğunu bilerek ve onun ruhuna ve yaşadığı deneyime saygı duyarak, onun ruhunu selamlayıp sevgiyle yapmak önemlidir. Maddi ya da somut yardımlardan önce kalıcı yani O kişinin sürekli yardım alacak pozisyondan çıkaracak bir çözüme odaklanmak en doğrusudur.
İş bulmak, iş yaparak para kazanmasını sağlayacak fikirler üretmek ya da bilincini temizleyecek nefes yoga meditasyon tai chi ibadet gibi günlük hayatta kullanabileceği metotları öğretmek ya da öğrenmesine ön ayak olmak da büyük bir yardımdır. Kabul etmek ve uygulamak yine O kişinin özgür iradesine bağlıdır. “Teklif var Israr yok” demelisiniz, yardımda da abartı incitici olur, kimsenin gururunu kırmamak gerek. Desteğiniz sizin hayatınızı engeller hale geldiyse, düşünün ve gerekiyorsa profesyonel yardım alın lütfen, özel günlerdeyiz, kimsenin kimseyi sırtında taşıyacak gücü yok. Hepimiz uyanış nedeniyle kendi dosyalarımızı teslim ediyoruz…
Ruhsal yolculuk veya ruhsal yolda ilerlemek zordur çünkü bu yol incedir, sırat köprüsü gibidir, kıldan ince kılıçtan keskin olan bu yolda adeta ince bir ipin üzerinde köprüyü geçmeye çalışan bir insan gibi dikkatli ve özenli olmamız gerekiyor… Hiç tahmin edemeyeceğimiz olaylar, bizim nerede olduğumuzun göstergesi olan bir sınav olabilir. Bu kadar basit ya da bu kadar haklı olduğum bir olayla mı sınandım, hiç de anlamadım ki, haklıydım hemde sonuna kadar deriz bazen, ama evet, bu kadar sıradan ve sizi haklıymış gibi gösteren olayla, uygulamada nerede olduğumuza bakılır ve ona göre yön tayin edilir.
Işıklı ve sevinçli yollarda hep birlikte yürümek dileğiyle…💙

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s