Yeni Pencere

91E6D85C-CE69-4499-9C4D-61F389A7D078Kendinize Yeni Bir Pencere Açın, yaşamın ışıltılarının yüreğinize akmasına izin verin,
Şuyum var ama buyum yok demekten vazgeçin, olanda olmayanda bizim gerçek ihtiyacımızdır.
Hayata Yüksekten Bakmayın,
Bırakın İstediği Gibi Aksın…

Gün boyunca aklınızdan şöyle düşüncelerin geçtiğini farkedebilirsiniz:

“İnsanlar daha merhametli olmalı, Çocuklar terbiyeli davranmalı, Komşularım bahçelerine daha iyi bakmalı, çalışanlarım sorumluluk almayı bilmeli, patronum benim tarafımdan da bakabilmeli, döviz yükselmemeli, çocuğum en yüksek notu almalı, rüzgar esmemeli, Daha zayıf olmalıyım(ya da güzel), Marketteki kasa kuyruğu daha hızlı ilerlemeli, kocam(veya karım) benimle hemfikir olmalı.”
Bu düşünceler, gerçeğin olduğundan farklı olmasını istemenin çeşitli yollarını işaret ediyor. Ancak gerçeğin olduğundan farklı olmasını beklemek ümitsiz vakadır. Hayatınızın geri kalanını bir kediye havlamayı öğretmek gibi bir şey istediğinizin lütfen farkında olun.

O beğenmediğiniz olay, olması gerekiyordu, oldu! Çünkü dünyadaki hiçbir düşünce olanı değiştiremiyor. Günlerimizi, aylarımızı, yıllarımızı, bazen bir ömrü geçmişte yaşanmış acılı veya haksızlığa uğramış olduğumuz bir durumla ilgili yakınmalarla geçirebiliyoruz. Ve zaten süresini bizim tayin etmediğimiz bir ömrü gerginlik ve çaresizlik dolu bu kavgayla acımasızca harcayabiliyoruz.
Bir yığın “Keşke”li cümledense “Şimdi ne yapabilirim?” sorusuyla daha fazla yol alır ve kendimiz için daha iyi bir şey yapmış oluruz.

Gerçekle kavgaya tutuşmak canımızı yakar…
Şimdi ne yapabilirim diyorsanız, hayata yüksekten bakmıyor, gerçekçi davranıyorsunuz demektir.
Hayata tepeden bakmak, olayları yönlendirmeye çalışmak, insanların bizim istediğimiz gibi davranmasını sağlamaya çalışmak çok yorucudur, bizden söylemesi…
Bırakın hayat istediği gibi aksın ve bizi değiştirsin…

473AED89-C7FF-436B-853E-E76E2D99F924.jpeg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s