Tetra-ameli Gabe‘in öyküsü

Kolsuz ve bacaksız olarak doğdunuz. Kollarınız omuzdan bacaklarınız kalçadan itibaren yok. Tetra-ameli diyoruz buna. Çok nadir görülen bir durum. Anneniz görünce dehşete kapıldı ve bakamayacağını düşünerek sokağa bıraktı sizi.

Nasıl bir hayatınız olurdu.. Hayattan bir beklentiniz olur muydu? Hatta ölsem daha iyiydi, keşke doğmasaydım der miydiniz?

Gabe Adams Brezilya’da işte bu şekilde doğdu.Annesi ona sadece birkaç gün katlandı sonra sokağa bıraktı. Bir kimsesizler yurduna götürüldü. Sürekli boylu boyunca yatıyordu.

Durumundan dolayı onu kimse evlat edinmek istemiyordu. Ama işte Tanrı’nın onun için planları olmalıydı ki karşısına Janelle Adams adında bir meleği çıkardı.

Janelle Brezilya’lı değil. ABD Utah eyaletinde yaşıyordu. Bir gün markette alışveriş ederken birilerinin izledikleri ya da okudukları bir habere dayanarak ondan bahsettiklerini duydu.

Böyle bir çocuğun yerinin yetiştirme yurdu olmadığını düşündü, kimsenin evlat edinmeyeceğini de tahmin ediyordu. Atladı gitti Brezilya’ya ama evlat edinme süreci sıkıntılı geçti. Yine de yılmadı uğraştı bu çocuğa layıkıyla bakacağına inandırdı yetkilileri.

İşlemler bitince göndereceklerini söylediler ve bir süre sonra Gabe bir görevli eşliğinde ABD’ne doğru yola çıktı.

Çocuğu hava alanında karşılayan Janelle ve eşi Ron daha ilk görüşte onun bir pırlanta olduğunu sezdiler ve kendi çocuklarından ayırmadan gözleri gibi baktılar.

Gabe kendi kendine hareket edebiliyor, kıyafetlerini giyebiliyor, yüzebiliyor, yemek yiyebiliyor, saçlarını tarayabiliyor ve hatta merdivenleri tırmanabiliyormuş. Elbet dört önemli uzvun eksikliği çok büyük sorun ama yaşamak çok güzel…..Ve yaşatmakta.

Ailesi ona bir hayat armağan etti.. O da onlara hayatta neyin önemli olduğunu ve asla vazgeçmemeyi öğretti..4ABC4499-C842-494E-8366-421D0F9F4527.jpeg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s