Büyümek İstiyor muyum…

kbbbb.jpg

Maya o gün hayatında ilk kez tek başına alışverişe çıkmıştı. Annesinin ondan istediklerini almak için durduğu dükkanın önünde mutluydu.

Artık büyüyordu ve yetişkinlerin dünyasını kendi gözleriyle gözlemlemek ona ayrı bir heyecan vermişti. Hatta sanki gölgesi küçülmüş de kendi kosskocamannn olmuştu.

Bir anda şehir merkezinden gelen yükselen bağrışmalara doğru çevirdi kafasını.

Yanlış park etmiş araçlar yüzünden insanlar sanki patlamaya hazır yanardağı gibiydiler. Bir süre sonra kavga alevlenmiş yanardağın ağzından çıkan lavlar gibi o gölgeleri büyük insanlar ağızlarından adeta birbirlerine ateş püskürtmeye başlamışlardı…

İnsanların birbirine yaptıkları el kol hareketleri sözlerinden daha fazla şey anlatıyordu. Yaşananlar bir pandomim  gösterisi kadar ilginç, şaşırtıcı, acı bir o kadar da komik gelmişti Maya’ya.

Kavganın boyutu o kadar yükselmişti ki, olaya karışan bir Polisti bu kez.

‘Yangın var itfaiye’ geldi diye gülümsedi içinden.

Lunaparkta atlı karıncaya binmek isterken arkadaşlarıyla heyecanlı bekleyişleri geldi bir an gözlerinin önüne. Evet ara sıra ‘hayır önce ben, önce ben kavgası’ yaptıkları olurdu. Ancak balon köpüğü gibi kısa sürerdi kavgaları bir aracıya da bu nedenle kolay kolay ihtiyaç duymazlardı.

Ancak atlı karıncaya bindikleri an her şeyi, hatta dünyayı unuturlar ve neşeyle anın tadını çıkarırlardı. Çünkü onların dünyasında gururdan daha önemli bir şey vardı…

Sevgi ile Oyunun keyfini çıkarmak!

İçinde hala kaybetmediği çocukluğunun yerli yerinde duruyor olmasından bir anda mutlu, sessizce sordu kendine; “peki ben gerçekten büyümek istiyor muyum”

Evrenden ✍🏻

ererer

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s