Acil ve Kritik Hastada USG Sempozyumu

Davet mektubu

Doç. Dr. Funda KARBEK AKARCA

TATDUS Başkanı

Prof. Dr. Ersin AKSAY

TATD Başkanı

Değerli meslektaşlarımız;

Sizleri 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya Sherwood Breezes Hotel’de yapılacak olan “Acil ve Kritik Hastada Ultrasonografi Sempozyumu”na davet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye Acil Tıp Derneği Ultrasonografi (TATDUS) Çalışma Grubu 2008 yılında Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) bünyesinde kurulmuş ve o tarihten itibaren hasta odaklı ultrasonografiyi öğrenmeyi ve öğrendiklerini herkesle paylaşmayı amaç edinmiştir. Bu paylaşımı arttırabilmek adına kurulduğu tarihten bu yana giderek büyüyen bu aile 150’nin üzerinde eğitim kursu düzenlemiş ve bu kurslarla sadece acil tıp hekimleri değil yoğun bakım, dahiliye, genel cerrahi, pediatri, fizik tedavi, ortopedi, nöroloji ve anatomi bölümlerinden meslektaşlarımıza da ulaşmıştır. Beraber yürüdüğümüz bu 10 yıllık süreçte 2500’ün üzerinde hekim arkadaşımız TATDUS çalışma grubu sayesinde ultrasonografi ile tanışmış, ilk teorik ve pratik eğitimlerini bu grubun düzenlediği kurslarda almıştır.

Ellinin üzerinde eğitmeni olan TATDUS geçtiğimiz 10 yıllık süreçte çeşitli sempozyum ve kongrelerde ultrasonografi başlıklı oturumlara katılmış, 5 yıldır TATD kongrelerinde ultrasonografi yarışmaları düzenlemiştir. Yine bu süreçte ultrasonografi konulu çeşitli makaleler ve kitaplar yayımlamıştır. İki yıl önce de tatdus.org web sitesiyle paylaşımlarını Türkçe ve İngilizce olarak sağlık camiasına sunmuştur.

Geçen yıllar boyunca ultrasonografinin acil ve kritik hastalardaki kullanım alanları oldukça artmıştır. FAST ile başlayan bu macera ileri kardiyak değerlendirmeler, kas iskelet sistemi değerlendirmeleri, girişimsel ultrasonografi gibi birçok alana yayılarak büyümeye devam etmektedir. Kullanım alanlarının genişlemesi ve yeni çalışmalar oldukça büyük bir bilgi birikimi oluşturmuştur.

Bizler Acil ve Kritik Hastada Ultrasonografi Sempozyumu’nu en güncel klinik uygulamalar ve en kaliteli bilimsel veriler doğrultusunda planladık. Bu etkinlikte ultrasonografinin rutin hasta bakımının bir parçası olarak nasıl kullanılacağını, yeni ve gelişmekte olan kullanım alanlarını, ultrasonografi ile yapılan bilimsel araştırmaların püf noktalarını ve daha birçok kritik uygulamayı sizler ile paylaşacağız. Yoğun bir teorik ve pratik programın olduğu bilim şölenimizde, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz nezih bir ortamda keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Funda Karbek Karaca   Prof. Dr. Ersin Aksay

http://www.acilvekritikhastadausg.com

 

Acil ve Kritik hastada Ultrason Sempozyumu.PDF

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s