UMKE, Avusturya’ya Gidiyor

Kayseri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Avrupa Birliği (AB)  destekli   proje kapsamında  eğitim  almak için Avusturya’ya gidecek.

AB tarafından  desteklenen , Kayseri Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Avrupa Ülkelerinde Kayak ve Dağcılık Sporunda Meydana Gelen Kazalarda Arama, Kurtarma ve İlk Yardım Tekniklerinin Yerinde Görülmesi ve Değerlendirilmesi’  projesi kapsamında hizmet veren Kayseri UMKE, Erciyes Dağı’nda arama ve kurtarma tekniklerini geliştirmek üzere Avusturya’ya gidecek.  Projenin  tanıtım toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Öksüzkaya, sağlık müdürlüğü tarafından düzenlenen projeler  hakkında bilgiler verdi. Öksüzkaya, “Biz son 2 yıldır Sağlık Bakanlığımızın 663  sayılı kanunu ile  yeniden  yapılanma sürecinde ilimizde 3 farklı birimle hizmet vermeye devam ediyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz  proje  yönetim biriminde projeler  yapmaya başladık ve 2 yıldır yaptığımız projeler  ile ülkemizde ses getiren bir müdürlük olduğumuzu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayata  geçirilen  proje  hakkında da bilgiler veren Ahmet Öksüzkaya, “Kayseri Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi, Avrupa standartlarında eğitim  alması, çevre illere  eğitim  vermesi, örnek  uygulamalar  yapması ve ortaklarımız ile birlikte Erciyes Dağı’nın yüksek  güvenlikli  bir spor merkezi olmasına katkı sağlamaktır” dedi.

Proje  kapsamında UMKE, 20 kişilik bir ekiple 25 Aralık’ta Avusturya’ya gidecek.

UMKE AJANSIKAY

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s